Yeni askerî konsept: “Güvenlik Kuleleri”

B: TRT

İçişleri Bakanlığı ve Tunceli Valiliğince kentte yürütülen proje ile teröristlerin hareket alanını daraltmak, yerleşim alanlarının ve yolların güvenliğini sağlamak amacıyla yüksek güvenlik ile donatılan yaşam alanlı kuleler hayata geçiriliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, terörle mücadelede yeni konseptlerden olan ve yüksek güvenlikle donatılan yaşam alanlı bir güvenlik kulesini ziyaret etti. Bakan Varank’a çalışmalar hakkında brifing veren ilgili komutanlar, “Bölge, 2 yıl öncesine kadar terör örgütü tarafından aktif olarak kullanılıyordu. Yapılan operasyonlar sayesinde terör örgütü mensupları inlerinden çıkamıyor. Jandarma Özel Harekât (JÖH) timleri keşif, gözetleme faaliyetleri yürütüyor.” açıklamasında bulundu.

“Teröristler fare gibi mağaralara sığınmış”

B: TRT

Bakan Varank, daha sonra ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, bölgenin, bir zamanlar terör örgütünün “Kimse giremez!” dediği yerler olduğunu hatırlattı. Güvenlik güçlerinin büyük başarı göstererek teröristleri bölgeden temizlediğini aktaran Varank, şöyle konuştu:

Teröristler köşe bucak kaçıp adeta fare gibi mağaralara sığınmış vaziyetteler. Güvenlik kuleleri, terörle mücadelemizde çok etkili birer enstrümanımız. İnşallah bu coğrafyadaki terör bataklığını kurutmak üzereyiz. Rabb’im nasip ederse bu kararlılıkla bölgede tek bir terörist bırakmak istemiyoruz. Topraklarımızdaki bütün teröristleri bu coğrafyadan temizleyeceğiz.


Açık Medeniyet
Haziran – 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir