Şanghay’ın mesleki eğitim kitapları Avrupa okullarında okutulacak

Bu fotoğraf, The Udine International School'dan temsilen, iktibas edilmiştir.

Şangay’daki, ortaöğretim, mesleki eğitimine ilişkin daha fazla öğretim materyali, bu yıl, Fransa ve Hollanda gibi, gelişmiş ülkelere ve ayrıca Bir Kuşak Bir Yol Girişimi‘ne dâhil olan ülkelere aktarılacak.

Şangay ve Fransız ortaokulları arasındaki ittifakın bir üyesi olarak, Şanghay Bilgi Teknolojileri Koleji’ndeki Robotik Uygulama Okulu; endüstriyel robot operasyonu, temel programlama ve endüstriyel robot tanıtımı da dâhil olmak üzere, robotikte öğretim materyallerinin, Fransızca versiyonu üzerinde çalışıyor.

Wenhui Daily Gazetesi’nin 31 Ocak’taki haberine göre, okul öğretmeni Zhang Qi, Şangay merkezli bir raporda şöyle dedi: “Kitaplar, basılı ve elektronik olarak, bu yıl içinde tamamlandı. Ve kitaplar dağıtılmaya başlandığında, “Çin’den denizaşırı ülkelere, robotikte ilk aktarılan, ikincil mesleki eğitim materyalleri seti” olacaklar.

Şangay Belediye Eğitim Komisyonu, mesleki eğitim müdürü Zhao Ning, “Yerel, ikincil mesleki ders kitaplarının aktarılması, Şanghay’ın mesleki eğitiminin uluslararası düzeyde, ileri seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Zhao, “Çin’deki mesleki eğitim, ekonomik, sosyal ve demografik değişikliklerle başa çıkabilmek için kilit faktör olarak, altın bir reform ve gelişme çağına girdi” dedi.

Şangay ve denizaşırı ortaokullar arasındaki değişimler 1990’lı yıllardan beri gerçekleşmektedir.

Şangay Ticaret Muhasebe Okulu gibi, yerel okullar tarafından derlenen, iş, teknoloji, inovasyon ve diğer konulardaki öğretim materyalleri, yurt dışındaki meslek okullarında kullanılmıştır.

Ayrıca, uluslararası işbirliği, mesleki kurs standartları, müfredat araştırma, geliştirme ve öğretmen yetiştirme konusunu da içermekteydi.


Cao Chen – Shanghai
Kaynak: Shanghai Municipal Education Commission

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir