OPPO’nun gözü 5G’den sonra 6G’de!

B: Gelecek Şimdi

Reno serisi ile 5G teknolojisine öncülük yapan lider akıllı telefon markası OPPO, gözünü 6G çağına dikti. OPPO, 5G’nin ötesini şekillendirecek 6G vizyonunu oluşturmaya başladı. Avrupa’daki 5G bağlantılı ilk akıllı telefon olan Reno 5G’yi üreten OPPO, 5G teknolojisine öncülük ederken gelecekteki yenilikleri keşfetme konusunda da kararlı bir şekilde çalışıyor.

OPPO Standartlar Araştırma Direktörü ve 5G bilim adamı Henry Tang, OPPO’nun yeni nesil bağlantı teknolojileri hakkında açıklamalar yaptı. 5G’nin hayatımıza girmesiyle yapay zekâ ve telekomünikasyon teknolojilerinin birbirlerini güçlendirdiğini vurgulayan Tang, insanlar, nesneler ve zekâ arasındaki bağlantının gelişmeye devam ettiğini belirtti.

B: Telstra Exchange

5G çağından, şu an için uzakta olan 6G dönemine bakan Tang, giderek daha fazla işletmenin büyük ölçüde insan müdahalesi olmadan faaliyet göstereceğini söyledi. Akıllı teknolojilerin yön vereceği yakın gelecekte, makinelerin ve yapay zekânın doğrudan iletişime geçtiği senaryoların sayısı artacak. “Ortak zekâ” kavramını ortaya atan Henry Tang’e göre, gelecekteki yeni iş modeline akıllı cihazlar arasındaki akıllı bağlantılar yön verecek.


App users
Ağustos 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir