İsrail Kaybetti! – M. Necati ÖZFATURA

İSRAİL KAYBETTİ!

Bu son derece büyük ve riskli bir iddiadır ama, nihai zaferin Filistinlilerin olacağına adım gibi inanıyorum. Allahü taâlâ, zalimin hasmıdır ve asla ihmal etmez ama imhal eder.Zulme uğrayan Filistinlilerin göz yaşları, kanları ve çile çekenlerin duaları boşa gitmeyecektir.

Filistinliler 1917-1967 arası arazilerini para hırsı ile Yahudilere sattılar. Bu yetmiyormuş gibi Filistin dışına göç ettiler. Aynı hata 1878 sonrasından bu yana Balkanlarda işlendi. Şu anda çekilen çileler neticesinde Filistinliler olgunlaştılar. 

Tarih incelendiğinde görülen gerçek, hiçbir işgal ordusu, direnişte kararlı, azimli bir millet karşısında nihai zafere ulaşamamıştır. İşgal ordusu ya erimiş ya da o toprakları terk etmiştir. Filistinliler artık direnişte kesin kararlıdırlar ve vatanlarını terk etmiyorlar. Nihai zaferin yolu açılmıştır.

Filistinliler terörist değildir

Filistinliler, Keşmirli Müslümanlar, Çeçenler, Doğu Türkistan, Kosovalılar velhasıl zulme maruz kalanlar asla terörist değildir. Bağımsızlıklarını, hak ve hürriyetlerini istemektedirler. Ama çok uluslu Yahudi şirketleri, RusyaABDHindistanÇin ve diğerlerini kullanarak; Siyonizmin dünya hâkimiyeti için kan dökülmesini istemektedirler.

Washington Post gazetesinin yazarlarından Yahudi asıllı Richard Cohen “Filistinliler haklıdır” başlıklı yazısında bu durumu açıkça yazmakta ve “Eğer bir Yahudi olmasaydım, Yahudi düşmanı olurdum. Kalben özümde İsrail destekçisi olduğum halde yapılanlar karşısında İsrail tenkitçisi oldum…” itirafında bulunmaktadır.

Yahudi’den itiraflar

Yahudi asıllı Amerikalı gazeteci Norman Soloman: “Bugüne kadar taş fırlatan hiçbir Filistinlinin demokrasi yanlısı olarak sunulduğu tekbir haber bile göremedim. Peki ama on yıllardır işgal altında yaşayan ve bağımsızlıkları için sokaklara inmiş bu insanları tarif etmek için haklı sözcükleri kullanmak gerekir! Vatanları çalınan ve kendi topraklarında parya haline getirilen bu insanlar; “Arz-ı Mev’ud” hayali adına karınca gibi ezilip katlediliyorlar

Amerikalı gazeteci Robert Fisk’e göre: “İsrail aleyhine yazan gazeteciler Yahudi düşmanı olarak suçlanıyorlar. ” Batılı dış politika uzmanlarına göre: “6 milyon nüfuslu (5 milyon 800 bin) küçük bir ülke olan İsrail, aynı coğrafyada 4 milyona yakın Filistinliyi istediği sınırlar içinde tutuyor. Ancak İsrail’in bölgede oynadığı daha geniş bir rolü var: ABD emperyalizmi adına diğer Arap ülke ve rejimlerini hizada bulundurmak.ABD bunun için her yıl İsrail’e en az 5 ile 9 milyar dolar yardım ediyor.Verdiği silah cephane ve askeri malzeme buna dahil değildir.

İsrail, ABD’yi, ABD İsrail’i kullanıyor.

13 Mayıs 2002
Mustafa Necati ÖZFATURA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir